FİLİPİNLİ FİRMALARIN AKTİF FARMASÖTİK BİLEŞENLER (API) İHTİYACI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; yazımız ekinde yer alan aktif farmasötik bileşenlere (APIs) ihtiyaç duyan Filipinli şirketlerin söz konusu ürünleri Türkiye'de ki üreticilerinden ithal edebileceği konusu bildirilmiştir.

Devamını Oku
SUUDİ ARABİSTAN GÜMRÜK UYGULAMALARI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; fuarlarda sergilenmek üzere Suudi Arabistan'a geçici ihracı gerçekleştirilen eşya ile ilgili son dönemde yaşanan sorunlar hakkında Riyad Büyükelçiliğimiz tarafından Suudi Arabistan Gümrük idaresi ile yazışmalar yapıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
GÜMRÜK İŞLEMLERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI YÖNETMELİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmeliğin, 21/02/2020 tarihli ve 31046 sayılı 1. mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
İRAN SINIR GEÇİŞLERİ HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Koronavirüs gerekçesi ile İran sınırımızda yer alan Kapıköy geçişi üzerindeki tren trafiği hakkında bilgi verilmiştir.

Devamını Oku
DOĞU KUDÜS BÖLGESİ FİRMASI HAKKINDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Filistin'in en büyük dağıtım ağına sahip olan vurgulanmış olan Sbitany şirketinin CEO'su Akram Sbitany ile bir görüşme gerçekleştirildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
KANADA İŞ VE YATIRIM ORTAMI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 19 Mart 2020 Perşembe günü saat 10:00'da Türkiye Ekonomi ve Araştırma Politikaları Vakfı'nda (TEPAV) Kanada İş ve Yatırım Ortamı konulu bilgilendirme semineri düzenleneceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
AZERBAYCAN CUMHURİYETİ'NİN İDARİ YAPTIRIMLAR KONUSUNDAKİ YENİ UYGULAMASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Azerbaycan Cumhuriyeti'nde trafik kurallarını ihlal eden yabancı devletlere kayıtlı araçları kullanan yabancı uyrukluların ve vatansızların, uygulanan cezaları ödemeden ülkeye serbest şekilde giriş-çıkış yapmalarının neden olduğu olumsuzluklar ifade edilmiştir.

Devamını Oku
GÜMRÜK İŞLEMLERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik'in 21 Şubat 2020 tarihli ve 31046 sayılı 1. mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
AVRUPA BİRLİĞİ İŞLETMELERİN VE KOBİ'LERİN REKABET EDEBİLİRLİĞİ (COSME) PROGRAMI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Avrupa Parlamentosu, Çin pazarının büyüklüğünü, ekonomik potansiyelini ve KOBİ'lerin bu pazara ulaşırken yaşadığı zorlukları göz önüne alarak Çin'de bulunan Avrupa KOBİ'lerini destekleyecek AB Yardım Merkezi'ni kurma kararı aldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
TAŞKENT ULUSLARARASI YATIRIM FORUMU'NUN ERTELENMESİ HAKKINDA

İlgide kayıtlı yazımızda; Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te 5-6 Mart 2020 tarihlerinde Özbekistan Yatırım Formu’nun düzenleneceği bildirilmiş idi.

Devamını Oku
BOSNA HERSEK HAVAALANI MOBİLYASI VE EKİPMAN ALIMINA İLİŞKİN İHALE DUYURUSU

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Uluslararası Saraybosna Havaalanı Terminal B’nin ihtiyaçları için mobilya ve ekipman alımına ilişkin ihale duyurusu yapıldığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
RUANDA İŞ FORUMU

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; 10 Mart 2020 tarihinde 14:00-16:30 saatleri arasında The Marmara Taksim Otel'de Türkiye – Ruanda İş Forumunun gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
BANGLADEŞ İŞBİRLİĞİ TALEBİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Bangladeş ulusal petrol şirketi Petrobangla'nın yan kuruluşu olan Bangladeş GasFieldsCompanyLimited'in (BGFCL), duyurusu yapılıp sonra iptal edilen ve yaklaşık 80-100 milyon ABD Doları büyüklüğünde olması beklenen doğalgaz kompresörleri ihalesi için yakın bir tarihte tekrar ihaleye çıkacağının, Bangladeşli Spectra International Ltd. fırması tarafından iletildiği belirtilmiştir.

Devamını Oku
ASKIYA ALMA SİSTEMİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; sanayicilerin ihtiyaç duyduğu hammadde ve yarı mamul niteliğindeki sanayi ürünlerine ilişkin her yıl 1 Ocak ve 1 Temmuz tarihlerinde yürürlüğe girecek şekilde yapılan askıya alma, üretim tüketimi karşılamayan ürünlerde ise tarife kontenjanı başvuruları, ülkemiz temsilcilerinin de yer aldığı bir toplantıda Avrupa Komisyonu tarafından müzakere edilerek karara bağlandığı belirtilmiştir.

Devamını Oku
LİBYA BAŞKONSOLOSLUĞU'NUN PREFABRİK KONUT İNŞASINA İLİŞKİN NOTASI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin isteği ile Göçmen Yüksek Komitesi'nin çatışma bölgelerinden göçen sivillere prefabrik konutlar temin edileceği bildirilmiştir.

Devamını Oku
Kayso Gündem
Facebook
Twitter
İnstagram
İstatistikler
Üye Firmalarımız