TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » KURUMSAL » İştirakler » Tekmer

Tekmer

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME MERKEZİ

Kurucular

  • ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
  • KOSGEB
  • KAYSO


Konu
Küçük ve Orta Ölçekli işletmelerin Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesi, teknolojik tabanlı Küçük ve Orta Ölçekli işletmelerin oluşması

Amaç
E.Ü.nin sahip olduğu bilim araştırma alt yapı potansiyeli; KAYSO'nın sahip olduğu teknolojik bilgi ve deneyimlerin birleştirilerek TEKMER-Teknoloji Geliştirme Merkez Müdürlüğü acılığıyla; yeni ürün ve üretim teknolojileri geliştirmek üzere, özellikle küçük ve orta ölçekli sanayi işletmeleri ile girişimcilerin hizmetine sunularak ülkemizin sınai gelişmesine katkıda bulunmak.

Merkez Adresi
Erciyes Üniversitesi kampusu içerisi (Erciyes Üniversitesi tahsis etti)

Yönetim Modeli
- Kurul Başkanını E.Ü. üyelerinden atar. TEKMER Müdür tarafından incelenerek inceleme Seçim kuruluna getirilen projeleri incelemek desteklenmesi gereken projeleri İcra Kuruluna sunar ayrıca kabul edilmeyen projelerinde nedenleri belirtilir.

Kurul Başkanını KOSGEB'in seçtiği üyeler arasından atanır. İnceleme ve Seçim Kurulunca desteklenmesi uygun görülen projelere ilişkin raporları değerlendirerek desteklenecek projeleri belirlemek

TEKMER müdürü tarafından hazırlanacak olan çalışma programları ve Faaliyet raporlarında belirlenmiş bulunan işbirliği hedeflerini incelemek, uygulama sorunlarını değerlendirmek ve yeni işbirliği alanlarına ilişkin yönlendirmelerde görüş ve öneriler ortaya koymak.