TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » KAYSO’da MEGİB Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

KAYSO’da MEGİB Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 Fotoğraf

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Ticaret Borsası ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğinde üyelere yönelik Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Protokolü (MEGİP) Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Kayseri Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan KAYSO Genel Sekreteri Nihat Molu, Çalışma Bakanlığı ile TOBB arasında düzenlenen bir protokolle Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme programının yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, bu protokol kapsamında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimler düzenleneceğini söyledi.

İŞKUR İl Müdürü Yardımcısı Ebubekir Güngör ise, işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde eğitimler düzenlenmesi ve aranan niteliklerde eleman yetiştirme görevinin İŞKUR’a verildiğini belirterek, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Ticaret Borsası ile bu programı ortaklaşa yürüteceklerini söyledi.

Daha sonra İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Fadime Demirci, programın içeriği ve düzenlenecek kurslar hakkında katılımcılara detaylı bir sunum yaptı.

Sunum için tıklayınız


11:18, 04.10.2018

Haber Fotoğrafları


Tüm Haberler