TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » KAYSO WIN Eurasia Fuarına 150 Sanayici İle Çıkarma Yaptı

KAYSO WIN Eurasia Fuarına 150 Sanayici İle Çıkarma Yaptı

 Fotoğraf

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) bu sene 26’ncısı düzenlenen WIN Eurasia Automation Fuarı’na 150 kişilik ekiple çıkartma yaptı. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuara, KAYSO üyesi 150 sanayici ve üniversite hocalarının katılımı ile günübirlik ziyaret gerçekleştirdi.

Fuarın açılışında konuşan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, WIN Eurasia Automation Fuarı’nın kendisi ispatladığını ve Kayserili sanayiciler olarak bu tür fuarların önemini çok iyi bildiklerini belirterek, katılımcılara çok büyük faydalar sağlayacağından emin olduklarını söyledi.

Kayseri Sanayi Odası’nın öncülüğünde fuara Kayserili sanayiciler olarak 150 kişilik kalabalık bir heyetle ziyarete geldiklerini açıklayan Başkan Büyüksimitci, “Bugün Kayseri Sanayi Odası üyelerinden oluşan 150 kişilik karar verici bir heyetle buradayız. Ayrıca ekibimizin içerisinde üniversiteden hocalarımızda var. Bunun yanısıra fuarda Kayserimizin güzide firmalarından Dener Makine, DNRdema Taksan Makine, Güven Makine ve Denka Metal’inde standları var. Ben kendilerine hayırlı ve bol kazançlı bir fuar diliyorum” dedi.

Konuşmasında Kayseri hakkında bilgiler veren Başkan Büyüksimitci, “Kayseri Anadolu’nun sanayileşmiş birkaç şehrinden bir tanesidir. 1700 civarındaki sanayicimizle 2017 yılında 1,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik, 2018 yılı hedefimiz ise 2,2 milyar dolardır. Anadolu’nun ortasında bazı şeyleri yapmak İstanbul’da yapmaktan çok daha zordur. Ama Kayserili sanayicilerimiz azimle çalışarak bu günkü noktaya gelmiş, ülkenin ihracatına ciddi manada katkı vermeye devam etmektedir. İlk binde 32 firmamız var, Ar-Ge sayılarımızı her gün daha da artırıyoruz, endüstri 4.0’la ilgili çalışmalarımız var, dolayısı ile Kayseri Türkiye’nin parlayan yıldızlarından birisi olmaya devam edecektir” diye konuştu.  

KAYSO heyeti açılışın ardında fuarda stand açan KAYSO üyesi Dener Makine, DNRdema Taksan Makine, Güven Makine ve Denka Metal’i ziyaret ederek, fuarda çeşitli temaslarda bulundu.

Akşam yemeğinde fuar ziyaretine katılımlarından dolayı sanayicilere teşekkür eden Başkan Büyüksimitci, önümüzdeki yıllarda bu fuarlara daha fazla Kayserili firmanın stand açması temennisinde bulunarak, KAYSO olarak bu tür organizasyonlarla sanayicilere destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya ise, fuara katılan ve organizasyona iştirak eden sanayicilere teşekkür ederek, “Bugün fuarda gördüğümüz manzara gerçekten göğsümüzü kabarttı. Hep dediğimiz gibi katma değerli ürünler üretmenin makine sanayisi, yazılım ve bilişimle olacağının farkındayız. Bugün bunun bir kez daha gerekli olduğunu inandık. Ben önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin çok daha iyi konumda olacağına inanıyor, ülkemizin gelişip kalkınmasına, istihdamına ve ihracatına katkı sağlayan tüm sanayicilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. 


02:00, 16.03.2018

Haber Fotoğrafları


Tüm Haberler