TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı KAYSO’da Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı KAYSO’da Yapıldı

 Fotoğraf

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Süleyman Kamçı’nın başkanlığında Kayseri Sanayi Odası’nda (KAYSO) toplanarak, il genelinde yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Toplantıya Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Vali Yardımcısı Baha Başçelik, KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Oğuzbaş, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda 2017 yılının ilk 9 ayının genel bir değerlendirmesini yapan Vali Kamçı, toplantının vatandaşlara, iş arayanlara ve işverenlere hayırlı ve verimli olması temennisinde bulundu.

2017 Ocak – Eylül döneminde 35’i kamu, 47 bin 565’i ise özel sektörden olmak üzere toplam 47 bin 600 kişilik açık iş ilanı alındığını ifade eden Vali Kamçı, şu bilgileri verdi:

“2017 Ocak – Eylül döneminde 156 kamu, 17 bin 585 özel sektör olmak üzere toplam 17 bin 741 kişi işe yerleştirilmiştir. 2016 yılında işe yerleştirilen kişi sayısı 8 bin 439’dur. Aynı dönemde SGK kayıtlarına göre İlimizde özel sektörde 71 bin 970 kişi işe yerleşmiş olup, bu rakam Çalışma ve İş Kurumu Kayseri İl Müdürlüğü tarafından özel sektörde gerçekleştirilen işe yerleştirme sayısına oranlandığında; özel sektör etkinlik oranı yüzde 23 olarak gerçekleşmiştir.”

İŞKUR bünyesinde oluşturulan İş ve Meslek Danışmanlığı Uzmanlığı ile yürütülen işveren ile işçiyi buluşturma faaliyetleri ve meslek edindirme kurslarının önemine dikkat çeken Vali Kamçı, şu şekilde devam etti:

“2017 Ocak – Eylül döneminde Çalışma ve İş Kurumu İş ve Meslek Danışmanlığı Faaliyetlerinden toplam 117 bin 7 kişi faydalanmıştır. Bunlardan 32 bin 208’i ile iş arama becerileri, veli toplantıları ve meslek danışmanlığı gibi konularda grup görüşmeleri yapılmıştır. Başvuranlardan 84 bin 799’u ile de bireysel iş ve meslek danışmanlığı görüşmesi yapılmıştır. İş ve Meslek Danışmanlığı faaliyetleri neticesinde yapılan işe yerleştirmelerin yanında, 3 bin 535 kişi de Çalışma ve İş Kurumu tarafından düzenlenen çeşitli mesleki eğitim kurslarına yönlendirilmiştir.”

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.


16:12, 25.10.2017

Haber Fotoğrafları


Tüm Haberler