TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ORAN Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı Kayseri’de Yapıldı

ORAN Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı Kayseri’de Yapıldı

 Fotoğraf

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın(ORAN) yeni hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Süleyman Kamçı, Sivas Valisi Davut Gül, Yozgat Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yurtnaç, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, ORAN Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilci katıldı.

Yozgat Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yurtnaç, burada yaptığı açıklamada, kalkınma ajanslarının bölgeler arasındaki dengesizliği ortadan kaldırmak ve bölgede bulunan orta ölçekli dediğimiz tesislere gerekli çeşitli teşvikleri veren ajanslar olduğunu belirterek, "Bu dönem içerisinde kurumsal kapasitelerin gelişmesini ve bölgeler arasındaki dengesizliğin giderilmesi için her zaman olduğu gibi bu dönemde de bu çalışmalara devam edeceğiz" dedi.

Yozgat Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yurtnaç ayrıca ORAN çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Yozgat ilimizde 50’ye yakın Avrupa’da yaşayan Yozgatlı işadamlarını davet ederek Yozgat Yatırım ortamının tanıtılması adına Yozgatlı İşadamları Zirvesi/Avrupa organizasyonu düzenlenmiştir. Zirve sonrası işadamları ile birebir görüşmeler de yapılmış olup Avrupa’da yatırımı bulunan en az iki işadamının Yozgat’a yatırım yapması için mutabakata varılmıştır. Diğer iş adamları ile de temas halinde olunmaya devam edilmektedir.  Kayseri Erciyes A.Ş. ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kayseri Yatırım Destek Ofisi koordinatörlüğünde imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, Erciyes’in yüksek irtifa kamp olanaklarının uluslararası arenada tanıtımı amacıyla; bisiklet yarışı antrenörleri, federasyon ve kulüp yöneticileri ve bisiklet sporu dergilerinin editörlerine yönelik üç ayrı tanıtım turu düzenlenecektir. Proje kapsamında, bisiklet yarışçılarına Dünya standartlarına göre çok kaliteli ve uygun fiyatlara kamp imkânı sunan Erciyes’i anlatmak için,  Türkiye’de ve Dünya’da birçok ülkede düzenlenen bisiklet yarışlarında ve fuarlarda stant açılacaktır. ORAN Kayseri Yatırım Destek Ofisi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge merkezinin birlikte yürüttüğü bir diğer proje kapsamında, bir anaokulunda 3 sınıflık bir “Montessori Eğitim Merkezi” hayata geçiriliyor. Sınıfların eğitim kitlerinin alınması sonrasında 2 grup öğretmenin Montessori Eğitim sistemi hakkında eğitim almasının ardından, adı geçen okulda Montessori yöntemi ile çocuklara eğitim verilmeye başlanacaktır. Sivas ilinin UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı kapsamında müzik alanında yer alması için Sivas Belediyesi ile Sivas Yatırım Destek Ofisi çalışmaları son hızıyla devam etmektedir. Paris’te bulunan UNESCO genel merkezi ziyaret edilmiş olup UNESCO yetkilileri ile Sivas ilinin adaylık süreci hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.”

Vali Kemal Yurtnaç’ın konuşmasının ardından ORAN Ekim ayı Yönetim Kurulu Toplantısı basına kapalı devam etti.


13:12, 18.10.2017

Haber Fotoğrafları


Tüm Haberler