TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ORAN Yönetim Kurulu Kayseri’de Toplandı

ORAN Yönetim Kurulu Kayseri’de Toplandı

 Fotoğraf

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Mayıs ayı toplantısı Kayseri’de yapıldı.

ORAN Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Sivas Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Davut Gül, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve ORAN Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilci katıldı.

Sivas Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Davut Gül burada yaptığı açıklamada, 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Nisan sonu itibarıyla Ajansa 29 adet başvuru ulaştığını belirterek, teknik destek programı kapsamında ikişer aylık dönemler halinde başvuruların yılsonuna kadar alınmaya devam edeceğini ifade etti.

Ar-Ge merkezi sayısının artırılması amacı ile Orta Anadolu Kalkınma Ajansı olarak çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Vali Davut Gül, “Şuana kadar Kayseri ilinden 3 firma Ar-Ge merkezi olmaya hak kazanmış olup 2 firma da Haziran ayı itibarıyla süreci tamamlayacaktır. Ajans katkılarıyla Kayseri’de 1 olan Ar-Ge merkezi sayısı 5’e ulaşmış olacaktır” dedi.

Vali Davut Gül ORAN Ajansı’nın yaptığı diğer çalışmalar hakkında da şu bilgileri verdi: “Sivas ilinin UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında girmesi için ORAN koordinasyonunda Sivas Belediyesi ve ilgili diğer kurumların işbirliği ile başvuru yapılmıştır. Şehrimizin UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına dahil olması tanıtım ve turizm açısında önem arz etmekte olup, gerekli her türlü takibat Ajansımız ve Sivas Belediyesi tarafından yapılmaktadır. 5-6-7 Mayıs tarihlerinde Yozgat Valiliği öncülüğünde Ajansımız ev sahipliği ve organizasyonu ile Yozgat dışında yaşayan 130 Yozgatlı İş adamının katılımıyla ‘1. Yozgatlı İşadamları Zirvesi’ düzenlenmiştir. Yozgat ilinin daha fazla yatırım çekmesi ve istihdamın artırılması amacıyla düzenlenen organizasyon başarıyla sonlandırılmış olup önümüzdeki dönemde Yozgat’taki mevcut OSB’ler ve yeni kurulacak olan Bozok OSB için çeşitli yatırım talepleri şimdiden alınmıştır. Zirvenin ilimiz açısından faydalı geçtiğini ve yeni işbirlikleri için de kapı açtığını belirtmek isterim”

Vali Davut Gül’ün konuşmasının ardından ORAN Mayıs ayı Yönetim Kurulu Toplantısı basına kapalı devam etti.


02:10, 18.05.2017

Haber Fotoğrafları


Tüm Haberler