TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

 Fotoğraf

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı Kayseri Valisi Süleyman Kamçı başkanlığında toplanarak 2016 yılı çalışmalarını değerlendirdi. Kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerin katıldığı toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Boydak ve Genel Sekreterimiz Nihat Molu’da katıldı.

Vali Kamçı, Kayseri’nin istihdam oranlarının artırılması konusu ile mesleki eğitim çalışmalarının önem taşıdığını belirterek, kurulun çok daha etkin çalışmalar yapması gerektiğine işaret etti.
Kayseri’de iş arayan ile işçi bulmak isteyenleri etkili bir organizasyon ile buluşturduklarını ve her iki tarafın memnuniyetini sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Vali Kamçı, İşe Yerleştirme ve Danışmanlık servisine 27 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında alınan başvurular sonucunda 63 vatandaşın davet edildiğini, davete icabet eden 25 vatandaşa İş Arama Becerileri Geliştirme Semineri verildiğini açıkladı.

İleriki dönemlerde yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler veren Vali Kamçı, Pınarbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün Özel Politika ve Uygulamaların Geliştirilmesine İlişkin Genelge kapsamında, yatak odası tekstili hazırlamada 20 kadın, aşçı çıraklığında 20 kadın, ev tekstili ürünleri hazırlamada 20 kadın, halı dokumada 25 kadın olmak üzere toplam 85 kursiyere 2016 yılı eğitim planına dahil edilerek kurs açılacağını ifade etti.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.


03:59, 27.07.2016

Haber Fotoğrafları


Tüm Haberler