TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » “FETÖ ile Mücadelede Devletimizin Yanındayız”

“FETÖ ile Mücadelede Devletimizin Yanındayız”

 Fotoğraf

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Temmuz ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, FETÖ terör örgütünü lanetleyerek, “FETÖ ile mücadelede devletimizin yanındayız” dedi.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Temmuz ayı olağan meclis toplantısı 25 Temmuz 2016 tarihinde KAYSO meclis salonunda yapıldı. Toplantıya KAYSO meclis üyeleri, meslek komitesi ve disiplin kurulu üyeleri katıldı. Toplantının başında demokrasi şehitleri için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Meclis Başkanı Nureddin Okandan, 15 Temmuz darbe girişimini kınayarak, “15 Temmuz gecesi milletimize, milli kurumlarımıza, Cumhuriyetimize ve demokrasimize kasteden bu alçakça darbe girişimini lanetliyoruz” dedi.

Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız, siyasi partilerimizin temsilcileri, halkımız ve basınımızın dik duşu sayesinde bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğradığını ifade eden Meclis Başkanımız Okandan, “Geçmişte olduğu gibi bugünde yarında KAYSO olarak demokrasiden, milletimizden ve devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Biz sanayiciler olarak her zamankinden daha fazla yatırım, üretim, istihdam ve ihracat yapmak için çalışmalıyız. İnşallah birlik ve beraberliğimiz daha da artacak, demokrasimiz gelişecek ve darbeler tarihe gömülecektir. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.     


  
Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, 15 Temmuz darbe girişimini kınayarak, “15 Temmuz’da FETÖ örgütü tarafından yapılan darbe girişimi çok şükür başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Tabi burada en büyük pay milletimiz başta olmak üzere, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, siyasi parti temsilcilerimizin ve basınımızındır” dedi.

Türk milletinin darbeye karşı birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesinin sevindirici bir durum olduğunu ifade eden Başkan Boydak, “Türkiye son yıllarda bu kadar birlik beraberlik içerisinde olmadı. Çok şükür darbeye karşı tüm ülke olarak kenetlendik. Tabi bu kolay olmadı. Bu uğurda toplumun birçok kesiminden şehit verdiğimiz kardeşlerimiz oldu. Onları rahmetle anıyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Üzüntümüz çok büyük ama milletçe birlik beraberlik içerisinde olmamız üzüntümüzü azda olsa hafifletiyor” diye konuştu.

Şapkamızı önümüze koyup düşünmeliyiz
Bu darbe girişiminden herkesin çıkarması gereken çok önemli dersler olduğuna vurgu yapan Başkan Boydak, herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi ve meseleleri irdelemesi gerektiğini söyledi.

Olağanüstü hal ilanı çok yerinde bir karar
Üç ay süreyle ilan edilen olağanüstü halin çok yerinde bir karar olduğunu belirten Başkan Boydak şunları söyledi; “Bu süreci çok akıllı bir şekilde geçirmemiz gerekiyor. Devletimizin çok kıvrak hareket etmesi ve kararların çok hızlı bir şekilde alınması lazım. Sanayiciler olarak bizde vazifemizin başında olmamız lazım. Otoritenin talimatları doğrultusunda var gücümüzle çalışacağız. Hükümetimizin göstereceği hedefler doğrultusunda yolumuza devam edeceğiz. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Bundan sonraki süreçte milletçe dayanışma içerisinde yolumuza devam etmemiz lazım”

Sanayiciler olarak bu sınavı iyi vermeliyiz
Bu süreçte milletçe devletimize yardımcı olunması gerektiğinin altını çizen Başkan Boydak, “Bu konuda ben milletimize güveniyorum. Bizde sanayiciler olarak, Kayseri Sanayi Odası ve üyelerimizle birlikte devletimizin bu direktiflerine uygun hareket etmek zorundayız. Bunu sizlerden istiyorum. Sanayiciler olarak bu sınavı iyi vermemiz gerekiyor” dedi
Tüm eş ve dostları ile darbeye karşı seferber olduklarını belirten Başkan Boydak, “Kalkışmayı duyduğumuz andan itibaren Kayseri Sanayi Odası yönetimi olarak, tüm eş ve dostlarımızla hep birlikte mücadele ettik. Tüm yakınlarımızla darbeye karşı seferber olduk. Gerek sosyal medya, gerekse diğer mecralarda duruşumuzu sergiledik. Bu konuda sanayicilerimize teşekkür ediyoruz. Buda Kayserimizin devletine milletine ne kadar bağlı olduğunun bir göstergesidir” dedi.

Sahada kazandık, masada kaybetmeyelim
Başkan Boydak konuşmasını şöyle sürdürdü; “Burada çok önemli bir nokta var. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi artık sahada kazandık ama Türkiye olarak masada kaybetmememiz lazım. Masa dediğimiz işin ekonomi tarafı. Ekonomi tarafında kaybetmememizin yolu da bizim dinamizmimizden geçiyor. Türkiye’de ekonominin büyük bir kısmı özel sektör eli ile yürütülmekte. Özel sektör bu günlerde çok büyük önem arz ediyor. Geçen ay meclis toplantımızda Türkiye’nin ekonomi verilerinin iyi gittiğini, büyüme oranlarının yüzde 4,8’e geldiğini ifade etmiştim. İnşallah bu daha da yukarılara çıkacak”

Yatırımlarımızdan asla vazgeçmeyelim
Sanayiciler olarak yarımlardan asla vazgeçmemelerini ifade eden Başkan Boydak, “Biz sanayiciler olarak motivasyonumuzu olabildiğince yüksek tutmalıyız. Pazarlarımız geliştirmeye, ihracatımızı ve istihdam rakamlarımızı artırmaya çalışmalıyız. Ayrıca yatırımlarımızdan asla vaz geçmeyeceğiz. Yatırım yapmazsak işlerimizi büyütemeyiz. Artık siyasi parti ayrımı da kalmadı. Gün bugündür” dedi  

Şirketlerimizi gözden geçirmemiz lazım
Bu konunun ulusal bir güvenlik meselesi olduğunu belirten Başkan Boydak, “Bizim şirketlerimizde de benzer bir yapılanma varsa, bunları muhakkak gözden geçirmemiz lazım. Artık şöyle böyle demeye gerek yok. Varsa bu tür insanlar artık bizim bunlarla yollarımızı ayırmamız gerekiyor. Bizim asli görevimiz ekonomik mücadele. Bundan asla taviz vermeyeceğiz. Türkiye’nin makro ekonomik dengeleri gayet yerinde. Ekonomi ile ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımız işinin başında. Dolayısı ile endişe edecek bir durum olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bu dönemde soruşturulan ve ifadesi alınanlar olabileceğini belirten Başkan Boydak, bunların gayet normal olduğunu, bu dönemde herkesin bildiğini söylemesi gerektiğini ve devlete yardımcı olması gerektiğini ifade etti.

FETÖ terör örgütünün kökü kazınmalı
Cumhurbaşkanımızın Türkiye için büyük bir şans olduğunu ifade eden Başkan Boydak, yaptığı hizmetlerin yanısıra bu süreçteki dirayeti sayesinde tüm Türk milleti olarak bu işin önüne geçtiklerini belirterek, FETÖ terör örgütünün Türkiye’den tamamen kökünün kazınması gerektiğini hatta dünyadan kazınması gerektiğini sözlerine ekledi. 


03:18, 26.07.2016

Haber Fotoğrafları


Tüm Haberler