TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » KAYSO Personeline "İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi

KAYSO Personeline "İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi

 Fotoğraf

KAYSO personeline Kayseri Valiliği İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü eğitmenleri tarafından" İlk 72 Saat Temel Afet Bilinci" konulu eğitim verildi.

AFAD eğitmenleri, Temel Afet Bilinci Eğitiminin başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, temel afet bilinci oluşturarak afet öncesi ve sonrasında yapılacak doğru davranış biçimlerini tüm vatandaşlara kazandırılmasını amaçladıklarını belirtti. Afet sonrasında bina tahliyesi, afete hazırlık planı, afet riskinin azaltılması, fiziksel korunma ve müdahale kapasitesinin artırılması konularından bahsedildi.
Afet anı ve onu takip eden ilk 72 saat içerisinde, müdahale ekiplerinin ve yardımların afet bölgesine ulaşmasında gecikmeler yaşanabileceğini belirten AFAD eğitmeni Mustafa Kural, bu nedenle insanların yakınlarının ve kendilerinin afet öncesinde önlem almış olmaları ve hazırlıklı bulunmalarının hayati önem taşıdığını belirterek, herkesin kendisine uygun bir deprem çantası hazırlaması ve bu çantaları belli periyodik dönemlerde güncellenmesi gerektiğini dile getirdi. 


12:12, 08.02.2016


Tüm Haberler