TOBB TSE KAL-DER
0 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Başkan Boydak “İncesu OSB’nin Yıldızı Parlıyor”

Başkan Boydak “İncesu OSB’nin Yıldızı Parlıyor”

 Fotoğraf

Kayseri Valisi ve İncesu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Orhan Düzgün Başkanlığında İncesu OSB bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kayseri Valisi Orhan Düzgün ün yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, İncesu Kaymakamı Tarık Bahadır, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, KAYSO Meclis Başkanı Nureddin Okandan, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özkaya ve bö

Kayseri Valisi ve İncesu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Orhan Düzgün Başkanlığında İncesu OSB bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kayseri Valisi Orhan Düzgün’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, İncesu Kaymakamı Tarık Bahadır, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, KAYSO Meclis Başkanı Nureddin Okandan, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özkaya ve bölgede faaliyet gösteren sanayiciler katıldı.

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak burada yaptığı konuşmada, İncesu OSB’de kurulduğu günden bu güne kadar özverili bir şekilde çalışıldığını ve büyük bir emek harcandığını belirterek, bundan sonra bölgede faaliyet gösteren sanayi tesislerinin sayısını hızla artıracak adımlar atacaklarını söyledi.

İncesu OSB’nin lojistik olanakları bakımından çok iyi bir yerde olduğunu ifade eden Başkan Boydak, “Bugün bölgemizin bu imkânları ile çok cüzi maliyetlere üretim yapma imkânımız var. Burası lojistik yönünden Kayserinin en optimum bölgesi. Yapacağımız çalışmalarla gençlerimizin de sanayiye kazandırılmasıyla birlikte ara eleman sorununun çözüleceğini ümit ediyoruz. Burada benimde mensubu olduğum Boydak Grubu’nun da bir tesisi var. Eleman konusunda başta çok zorlandıklarını söylediler ama şimdi daha iyi durumdalar” dedi.

Topyekün kalkınmanın önemine işaret eden Başkan Boydak, “Bizim Kayseri’de ilçelerimizle ilgili bir takım sorunlarımız var. Merkezde yaşam standartları çok daha yüksek iken ilçelerimizde biraz zayıflık var. İşte bu OSB’miz güney taraftaki ilçelerimize ve köylerimize çok daha büyük katma değer sağlayacak. İncesu OSB’nin yıldızı parlıyor. Çok ciddi yatırımlar geldi, gelmeye de devam ediyor. Başta Sayın Valimiz olmak üzere Yönetim Kulu Başkanı Halit Özkaya ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özkaya ise bölgenin tarihçesini ve alt yapı çalışmalarını içeren kapsamlı bir sunum yaptı. Özkaya, halen 22 tesisin üretim yaptığı İncesu OSB’de 24 tesis inşaatının sürdüğünü ve 2016 yılı sonunda 50’ye yakın fabrikanın üretime geçeceğini söyledi.

Son olarak bir konuşma yapan Kayseri Valisi ve İncesu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Orhan Düzgün, Türkiye’de sanayici ve iş adamları bakımından Kayseri’nin öncü bir vilayet olduğunu belirterek, “Kayseri OSB, 1000’nin üzerinde fabrikası 60.000 üzerinde çalışanıyla doygunluk durumuna ulaşmış diyebiliriz. Kayseri’nin artan yatırım ihtiyacını karşılamak üzere Mimarsinan ve İncesu OSB'leri yatırımcılarımıza çok güzel imkânlar sunuyor ” dedi.

İncesu OSB’nin sağladığı avantajlardan bazılarını, Kayseri şehir merkezine yakın olması, anayolu güzergâhının kenarında olması, yatırımların pazara ulaşmasında ve istihdam için işçilerin ulaşımındaki kolaylıklar olarak sıralayan Vali Düzgün, Kayseri’nin şehir olarak sürekli artan bir nüfusa sahip olduğunu, İncesu ilçesinin de OSB ile göç veren ilçe yerine nüfusu artan bir ilçe olarak kayıtlara girdiğini anlattı.

Nüfus artışında ve gelişmişlikte İncesu OSB’ye yapılan yatırımların önemli bir rol oynadığını dile getiren Vali Düzgün, şunları kaydetti:  “Halen 22 işletmemizde bin çalışanımız var. İnşallah bundan sonra bölgemizdeki bu yatırımların giderek artmasıyla, büyükşehirlerin daha da büyümesinden ziyade bu yakın bölgelerdeki ilçelerin büyümesi hem şehirleşme sorunlarının hem nüfusun yoğunluğundan kaynaklanan sorunların giderilmesi bakımından önemli. Bir merkezde toplanmak yerine farklı merkezlerde toplanmak şehircilik sorunlarının çözülmesi bakımından da kolaylıklar sağlayacak. Devlet Demir Yolları ve Büyükşehir Belediyemiz arasında yürütülen bir çalışma ile buraya yakın zamanda İnşallah banliyö hattı ile de ulaşım mümkün hale gelecek. Banliyö hattı kurulmasıyla hem Kayseri’den hem de diğer ilçelerden buraya çalışmaya gelecek olan işçilerimizin ulaşımında ciddi bir kolaylık sağlanmış olacaktır. Sizlerin bu fabrikaları açarken ve açtıktan sonra en önemli ihtiyaçlarınızdan birinin çalıştıracak eleman sorunu olduğunu biliyorum.  İşçilerin buraya intikalinin minimum zamanda yapılması ve yolda geçen sürelerinin azaltılması, ulaşım kolaylığı işçilerin burayı tercih etmesindeki önemli sebeplerden birisi olacaktır. İnşallah bugüne kadar yapılan yatırımlar ve her geçen gün artan yatırım talepleriyle İncesu OSB’nin giderek büyüyeceğine İlimizin ve Ülkemizin büyümesine katkı sağlayacağına inanıyorum”


04:44, 16.11.2015

Haber Fotoğrafları


Tüm Haberler