+90 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
You are here : Main Page » Duyurular » PERSONEL SERVİS DENETİMLERİ HK.

PERSONEL SERVİS DENETİMLERİ HK.

Sayın Üyemiz,

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’ndan alınan yazıda; 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, Karayolları Trafik Yönetmeliği ve Büyükşehir Belediyeleri Koordinasyon Merkezleri Yönetmelikleri dayanak alınarak hazırlanan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Servis Araçları Yönetmeliği belediye meclisimizin 13.02.2017 tarih ve 75 sayılı kararları ile onaylanarak yürürlüğe girdiği belirtilmektedir.

Yönetmeliğin Dördüncü Bölüm İşletmelere Ait Personel ve Servis Araçları Genel hükümler başlıklı 9. Maddesinin (1) bendinde “Alış veriş merkezleri, oteller, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan (kara, hava ve iç sular) şirketler adına hizmet veren servis araçları ve kendi personelini taşıyan işletme servis araçları bu madde kapsamındadır” hükmü mevcuttur.

Yönetmeliğin Beşinci Bölüm Ortak Hükümler Denetim başlıklı 18. maddesinde “(1) Servis araçlarının denetimi: İl Jandarma Komutanlığı, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme görevlileri ile Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yapılır” hükmü mevcuttur.

Personel servis araçları denetimlerinde sıkıntı yaşanmaması için Kayseri Büyükşehir Belediyesi Servis Araçları Yönetmeliği’ne dikkat edilmesi gerektiği hususunu,

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

01.07.2019


Tüm Duyurular