+90 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
You are here : Main Page » Duyurular » 8.TÜRKİYE-TAYVAN İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI

8.TÜRKİYE-TAYVAN İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; DEİK/Türkiye-Tayvan İş Konseyi, ve Chinese International Economic Cooperation Association (CIECA) iş birliğinde 04 Ekim 2018, Perşembe günü 10:30-14:30 saatleri arasında TÜYAP Palas Hotel’de 8.Türkiye-Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı düzenleneceği bildirilmiştir.

2017 yılı itibariyle yaklaşık 259 milyar Amerikan Dolarlık ithalat potansiyeline sahip olan ve yüksek kişi başına düşen milli geliri ile Tayvan’ın 2,1 milyar ABD Doları olarak gerçekleşen Türkiye ile olan ticaret hacminde, Türkiye’nin ihracatında hammaddelerin öne çıktığı, buna karşın Tayvan’dan ithal edilen ürünler içerisinde elektrikli ve elektronik cihazların öne çıktığı bilgisi verilmiştir. Tayvan’ın başta makine sanayii olmak üzere, bilgi teknolojileri, gıda, demir- çelik, yapı malzemeleri, otomotiv parçaları ve yazılım endüstrisinden gelecek firmaların katılım sağlayacağı söz konusu toplantıda iki ülke arasındaki işbirliği ve yatırım fırsatları değerlendirilerek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirileceği ifade edilmiştir.

Bahse konu toplantıya başta makine sanayii başta olmak üzere Tayvan ile iş yapan ve yapmak isteyen firmaların katılımlarında büyük fayda görüldüğü vurgulanmıştır. Bu çerçevede anılan toplantıya katılmayı arzu eden firmaların en geç 02 Ekim Salı günü 12:00’ye kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/733/11261 linkinde yer alan katılım formunu doldurmaları ve detaylı bilgi için DEİK (Asya Pasifik Bölgesi Direktörlüğü, asyapasifik@deik.org.tr, 0212 339 50 35)  ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

 

 

Ek: 1- Taslak Program için lütfen tıklayınız...

       2- Tayvan Heyeti Katılımcı Listesi için lütfen tıklayınız...

24.09.2018


Tüm Duyurular