+90 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
You are here : Main Page » Duyurular » TÜRKİYE-RUSYA İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE-RUSYA İŞ KONSEYİ

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; Türkiye-Rusya ve Rusya-Türkiye İş Konseyleri Ortak Toplantılarının 30 Kasım 2017 tarihinde Rusya Federasyonu’nun Voronej şehrinde düzenleneceği belirtilmiştir.

Yazıda devamla ikili ticaretimizde önceki yıllarda yakalanan yaklaşık 33 milyar USD gibi yüksek seviyeye en kısa zamanda tekrar gelinmesi ve 100 milyar USD hedefine ulaşılması amacıyla yeni dönemde hem hükümetler, hem de iş çevrelerinin gerekli çabayı sarf etmesinin önem taşıdığı vurgulanmıştır.

Bu bağlamda, ekteki taslak program çerçevesinde düzenlenecek olan Voronej ziyaretine katılımındüşünülmesi halinde 15 Kasım 2017 Çarşamba günü, saat 18:00’a kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/519/9385 link adresi üzerinden kayıt yaptırılması; İstanbul – Voronej – İstanbul uçak biletleri, Voronej’de 3 gece konaklama, havaalanı ve şehir içi transferler, rehber tercüman hizmetleri ve diğer organizasyon giderlerinin dahil olduğu katılım bedeli avans tutarını kayıt sayfasında belirtilen hesaba yatırılması gerekliliği ifade edilmiştir.

Söz konusu etkinliğe kendi imkânları ile katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin ise https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/520/9385 link adresi üzerinden kayıt yaptırmaları mümkün olup; her iki katılım şeklinde Rusya’ya giriş için iş vizesi katılımcılar tarafından münferit olarak temin edilecektir. Rusya Federasyonu’na giriş vizesi işlemleri hakkında detaylı bilgi http://www.vhs-turkey.com/ link adresinde yer almaktadır. Vize işlemlerin hızlandırılması amacıyla, kayıt formunda iş vizesine ihtiyacı olduğunu belirten katılımcıların isimleri Rusya’daki makamlara bildirilerek karşı taraftan davet yazıları talep edilecek olup, ilgili yazılar Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’na iletilecektir. Anılan ziyaret programına ilişkin her türlü  güncelleme ve detaylı bilgi katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare iletileceği belirtilmiştir.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,
Ek: Taslak Program için lütfen tıklayınız…

• Voronej bölge tanıtım sunumu http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-15717
• Voronej tarım sektörü tanıtımı http://www.deik.org.tr/contents-fileaction-15715

08.11.2017


Tüm Duyurular