+90 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
You are here : Main Page » Duyurular » TÜRKİYE AFRİKA TARIM İŞ FORUMU

TÜRKİYE AFRİKA TARIM İŞ FORUMU

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) Odamıza intikal eden yazıda; T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Gine Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Afrika Birliği Dönem Başkanı Alpha Conde’nin teşrifleriyle, 27-28 Nisan 2017 tarihlerinde Maritim Pine Beach Resort Belek Konferans Merkezinde “Türkiye-Afrika Tarım Bakanları Birinci Toplantısı ve Tarım İş Forumu” gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

25 ülkeden 30 Bakan, 44 delege ve 9 uluslararası kurum temsilcisinin katılacağı belirtilmiş olan Forum kapsamında; Türk ve Afrikalı iş insanlarının bir araya gelerek ikili iş görüşmelerinin yanı sıra Türk girişimcileri tarafından Afrika'da tarım alanında halihazırda yürütülen projeler ve bu alanda planlanan yatırımların Hükümet ve özel sektör yetkilileri tarafından tartışılacağı sekiz paralel oturum düzenleneceği belirtilmiştir.

Bu çerçevede; detaylı bilginin http://www.turkeyafricaagri.org link adresinde yer aldığı söz konusu foruma katılımın düşünülmesi halinde 23 Nisan  2017 Pazar günü mesai bitimine kadar http://etkinlik.tarim.gov.tr/e/turkeyafricaagri link adresinden online kayıt yaptırılması hususunu,

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

17.04.2017


Tüm Duyurular