+90 352 245 10 50 - info@kayso.org.tr
Kayseri Chamber Of Industry
You are here : Main Page » Duyurular » İRANLI ŞİRKET HAKKINDA UYARI

İRANLI ŞİRKET HAKKINDA UYARI

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza intikal eden yazıda; İran ajansı ISNA’nın 24 Ekim 2016 tarihli haberinden bahisle, Mohammed Reza Abolfathi isimli bir şahsın kendisini İran Silahlı Kuvvetler Destek Bakanlığı’na bağlı Araz Sazeh A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak tanıtarak, adı geçen Bakanlığın damgasını kullandığı ve yasadışı biçimde para tahsil ettiği bilgisinin yer aldığı ifade edilmiştir.

Haberde yer alan Bakanlık açıklamasında; söz konusu kişinin mezkur Bakanlıkla herhangi bir bağının bulunmadığı, bu şahısla ilgili olarak 2015 yılı Kasım ayında başlatılan adli soruşturma sonucunda anılan şahsın büyük tutarda kefalet ödeyerek serbest kaldığı belirtilmiştir.

Haberde devamla anılan Bakanlığın, söz konusu kişinin gözaltı süresinin bitmesinin ardından Tahran Mollasadra Caddesi’nde yeni bir ofis açtığını ve sahte projelerle yerli ve yabancı firmalardan para tahsil ettiğini duyurduğu açıklanmıştır. Bakanlığın tüm gerçek ve tüzel şahısları bahse konu şirketin faaliyetleri konusunda uyardığı vurgulanmıştır.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

07.11.2016


Tüm Duyurular